Tenis

Již od roku 1900

Jiří Linha

Jiří Linha
Sportovní manažer

Trenér 2. třídy

Praxe 16 let


Trénink závodních hráčů

 

Kateřina Marvanová

Kateřina Marvanová
Šef trenér

Trenér 2. třídy

Praxe 6 let


Trenink tenisové školy

Trénink rekreačních hráčů

Trenink závodních hráčů

Václav Nádravský

Václav Nádravský
Trenér

Trenér 1. třídy

Praxe let 8 let


Trénink závodních hráčů

Miroslav Graman

Miroslav Graman
Trenér

Trenér 1. třídy

Praxe 26 let


Trénink závodních hráčů

 

Zuzana Linhová

Zuzana Linhová
Trenér

Trenér 2. třídy

Praxe 7 let


Trénink tenisové školy

Trénink závodních hráčů

Petr Veselý

Petr Veselý
Trenér

Trenér 2. třídy

Praxe 20 let


Trénink tenisové školy

Trénink rekreačních hráčů

Trénink závodních hráčů

Daniel Kolafa

Daniel Kolafa
Kondiční trenér

Kondiční příprava závodních hráčů

Individuální tréninky pro veřejnost

 


Tenisová škola

Tenisová škola je speciálně vytvořena pro děti ve věku od 5 let, které se chtějí naučit tenis hravou a interaktivní formou. Cílem této školy je poskytnout dětem pevné základy a dovednosti v tenise. Vyučování probíhá prostřednictvím společného tréninku, kde se děti učí ve skupině pod vedením zkušeného profesionálního trenéra. Tento trenér má specializaci na práci s dětmi v tomto věku a je schopen přizpůsobit svůj přístup tak, aby byl pro ně co nejefektivnější a zábavný zároveň.

Po úspěšném absolvování tenisové školy se děti mohou připojit k tréninkovému procesu v rámci závodního nebo rekreačního tenisu. Přechod je plynulý a zajištěn pod vedením našich zkušených trenérů. Pokud dítě projevuje zájem o soutěžní tenis, bude mu poskytnuta příležitost zapojit se do tréninkových programů zaměřených na rozvoj závodních dovedností. Naši trenéři mají bohaté zkušenosti v přípravě mladých tenistů na soutěže a budou individuálně pracovat s každým dítětem, aby mu pomohli dosáhnout jeho potenciálu.

Pro ty děti, které se chtějí věnovat tenisu jako rekreačnímu sportu, nabízíme tréninkové programy zaměřené na zdokonalování techniky, kondice a taktiky. Naši trenéři mají otevřený přístup a rádi pomáhají dětem rozvíjet se v tenisu bez ohledu na jejich ambice. Cílem je přinést radost z tenisu a podporovat zdravý životní styl.

 

Závodní tenis

Klub LTC VITON České Budějovice se účastní nejvyšších krajských soutěží ve všech mládežnických kategoriích i v kategorii dospělých.

Závodní hráči jsou registrováni u ČTS, účastní se pravidelně mistrovských utkání, turnajů, kondiční přípravy a trénují odpovídající množství hodin s klubovými trenéry, kteří mají v kompetenci závodní hráče. Celý systém závodního tenisu je nastaven a koncepčně řízen sportovním úsekem v úzké spolupráci s vedením klubu. Rozvrh hodin sestavuje trenérský tým, příslušní trenéři poté informují zákonné zástupce o jeho podobě. 

Trenérský tým sestavuje ideální podobu týdenního tréninkového plánu a počtu hodin, které by měli závodní hráči trénovat tak, aby klub mohl pozitivně ovlivnit výkonnost hráčů. S tímto množstvím tréninků mají hráči šanci uspět na turnajích a mistrácích. Tréninkové dávky mohou být v individuálních případech upraveny po dohodě s trenérem. 

Tréninky jsou rozděleny na letní období (od poloviny dubna do prvního týdne v říjnu kromě letních školních prázdnin) a zimní období (druhý týden října až polovina dubna). 

 

Tenis dětem
Budějická drbna
Country rádio
Beat radio
Bydkeníčko
Kiss radio
Multisport